مستربچ سفید

انواع مختلفی از مستربچ‌ها در صنایع پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر کدام کاربرد خاصی دارند. در این بین، مستربچ سفید یکی از رایج‌ترین انواع مستربچ‌هاست که از محبوبیت خاصی در بین تولیدکنندگان برخودار است و با اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع مستربچ در گروه مستربچ‌های رنگی قرار می‌گیرد و از پلیمر پایه، افزودنی و سازگار کننده تشکیل شده‌است. برای راحتی در استفاده و حمل و نقل، مستربچ‌ها به صورت گرانول تولید می‌شوند و در دسترس تولیدکنندگان قرار می‌گیرد. از آن‌جایی که خرید مستربچ سفید، نیازمند کسب اطلاعات درباره ویژگی‌ها و کاربردهای آن است، در این صفحه به بررسی کاربردها و مشخصات مستربچ سفید می‌پردازیم. تولیدکنندگان می‌توانند پس از کسب اطلاعات و استعلام قیمت مستربچ سفید، نسبت به خرید این محصول اقدام کنند.

گریدهای مستربچ سفید

برای ایجاد رنگ روشن و سفید از مستربچ سفید استفاده می‌شود. این محصول در بیش از 12 گرید مختلف بین 20% تا 80% در دسترس است که هر کدام از این گریدها حاوی مقدار مختلفی از تیتانیوم دی اکسید با مواد اولیه است که بسته به نیاز تولیدکننده این مقدار می‌تواند متغیر باشد.

دوشاخه بررسی محصول

 • شاخه اول اهمیت میزان مورد استفاده این محصول است؛ چرا که با مصرف میزان متفاوت از این محصول در ساخت یک کالا، آن کالا در میزان شفافیت و کدورت متفاوت است.
 • شاخه دوم مقدار تیتان استفاده شده در آن است که میزان سختی و استحکام آن را تغییر می‌دهد.

زمانی که این نوع مستربچ به ترکیبات محصولات اضافه می‌شود علاوه بر ایجاد رنگ سفید روشن در آن‌ها، منجر به افزایش مقاومت در برابر اشعه‌های خورشید و تغییرات آب و هوایی می‌شود.

بیشترین کاربرد این محصول در فیلم‌های چندلایه، ظروف یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی است.

میزان سفیدی این محصول به مقدار تیتانی که در آن استفاده می‌شود بستگی دارد. هر چقدر که درصد تیتان در مستربچ بالاتر برود رنگ مستربچ، سفید‌تر می‌شود و همین طور قیمت این محصول را نیز بالاتر می‌برد.

مواد اولیه مرغوب و همین‌طور مسیر تولید درست با وسایل و ماشین‌آلات با استاندارد‌های بالا بر میزان اثرگذاری مستربچ و نیز قیمت مستربچ تاثیرگذار است.

از آن‌جایی که استفاده از مواد مرغوب و بهداشتی در ظروف یکبار مصرف مهم است مستربچ سفید می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که در این موارد، باید از مستربچ‌های فودگرید استفاده کرد. اول اینکه رنگ تمام ظروف را سفید و یکدست می‌کند و دوم اینکه پس از برخورد اشعه های خورشید آن را به مواد سمی تبدیل نمی‌کند که برای مصرف‌کننده در آینده مشکلاتی را به وجود بیاورد و باعث بیماری شود.

عوامل تاثیر گذار در تولید مستربچ سفید

از تاثیرگذارترین عوامل در تولید مستربچ از جمله مستربچ‌های رنگی و مستربچ سفید می‌توان به عوامل زیر اشاره کرد.

1. تکرارپذیری رنگ محصول: با توجه به قدرت رنگ‌دهی بسیار بالای پیگمنت‌های (رنگدانه‌ها) مصرفی، کمترین تغییر در رنگ مستربچ موجب تغییر رنگ زیاد محصول نهایی خواهد شد. ازطرفی با مقایسه چشمی رنگ، با توجه به متفاوت‌بودن توانایی چشم آدم‌ها در تشخیص رنگ، تاثیرات نورهای محیطی، اثرات سطوح و شکل ظاهری مستربچ‌ها، به هیچ عنوان معیار سنجش مناسبی نیست؛ بنابراین از دستگاهای رنگ سنجی بهره می‌برند.

2. پخش رنگ‌: این موضوع نیز عامل بسیار مهمی است. عدم توزیع و پخش مناسب پیگمنت (رنگ دانه) در بافت پلیمر، موجب اثراتی مانند غیرهمگونی قطعه تولیدی می‌شود. بنابراین با بهره از سیستم‌های استریو میکروسکوپ و مانیتورینگ سطح مقطع، مستربچ‌های تولید شده را می‌توان بررسی کرد و کمیت و کیفیت دقیق میزان پخش‌شدن پیگمنت محصولات را بدست آورد.

3. ماتی مستربچ: عامل تاثیرگذار دیگر در تولید مستربچ، اندازه ماتی حاصل از استفاده از نوع این مستربچ است.

قیمت مستربچ سفید

عوامل مختلفی بر تعیین قیمت مستربچ سفید تاثیرگذار است.

اولین عامل تاثیرگذار، مواد اولیه استفاده‌شده در تولید این نوع مستربچ است. همان‌طور که بالاتر گفته شد، گرانول مستربچ سفید از ماده اولیه و ترکیب آن با تیتان (تیتانیوم) ساخته می‌شود که در دو حالت این تغییر قیمت ممکن است. اول بسته به قیمت تمام‌شده برای هر کدام از مواد نام برده‌شده و دوم بسته به میزان استفاده هر کدام از آن‌ها در ساخت این محصول، این قیمت می‌تواند تغییر کند.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت این محصول، می‌توان به مراحل تمام‌شده تا رسیدن این مستربچ به حالت قابل استفاده اشاره کرد. از هزینه‌های حمل و نقل گرفته تا دستگاه‌های مخصوصی که هر کارخانه برای تولید آن دارد، میزان مرغوبیت، داخلی و خارجی‌بودن مواد اولیه و ترکیبات داخل آن می‌تواند در قیمت مستربچ‌های سفید اثر گذاشته و آن را بالاتر و پایین‌تر ببرد.

لیست قیمت

تاریخ به روزرسانی: ۶ آذر ۱۴۰۰
نام محصول محدوده قیمت (هرکیلو/تومان) توضیحات
مستربچ سفید 74000-76000
همین حالا سفارش دهید
با توجه به نوسانات قیمت، برای اطلاع از قیمت دقیق محصول تماس بگیرید.
مستربچ سفید یخچالی 74000-76000
همین حالا سفارش دهید
با توجه به نوسانات قیمت، برای اطلاع از قیمت دقیق محصول تماس بگیرید.
مستربچ صدفی 74000-76000
همین حالا سفارش دهید
با توجه به نوسانات قیمت، برای اطلاع از قیمت دقیق محصول تماس بگیرید.

ویژگی‌های مستربچ سفید

 • جذب‌کننده اشعه‌های فرابنفش
 • شفافیت بالا
 • دارا بودن بیش از 12 گرید مختلف
 • پوشش به طور یکنواخت
 • درخشان‌‌کننده محصول
 • موجودبودن به صورت گرانول
 • مقاوم در برابر گرما
 • حفظ خواص فیزیکی محصول
 • دارای پروانه بهداشتی ساخت

ظاهر مستربچ سفید

مستربچ سفید و به‌طور کلی مستربچ‌ها، باید دارای ظاهری صاف و صیقلی باشند. در واقع شکل ظاهری مستربچ یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت آن است.

 

ویژگی ها و ظاهر مستربچ سفید

 

یک مستربچ مرغوب دارای این ویژگی‌های ظاهری است:

 1. ظاهری شفاف و براق
 2. سطحی صیقلی
 3. سطح مقطعی کاملا صاف و بدون تغییر شکل در محل برش

لازم به ذکر است که تنها عامل تعیین‌کننده کیفیت مستربچ سفید، ظاهر آن نیست و همان‌طور که قبلا گفته‌شد، میزان پیگمنت مصرفی بشدت مهم است.

کاربردهای مستربچ سفید

این محصول کاربردهای بسیار گسترده‌ای در صنعت دارد. از این صنایع می‌توان به لوازم خانگی، تولید انواع پلیمر، کشاورزی و پلاستیک نام برد.

 • کاربرد در صنعت پلاستیک: در صنعت پلاستیک از این نوع مستربچ برای تولید لیوان و ظروف یکبار مصرف، بسته بندی، ساخت بطری و پنل ها استفاده می‌شود.
 • کاربرد در صنعت کشاورزی: این محصول در کشاورزی برای تولید نایلون استفاده می‌شود.از این نایلون ها برای پوشاندن گیاهان در فصل سرما جهت جلوگیری از سرمازدگی استفاده میشود، جذب رطوبت، جذب اشعه های مضر خورشید، همین طور نور را پخش می کند و با ایجاد محیطی مناسب جریان هوای خوبی را برای گیاه فراهم می‌کند.
 • کاربرد در لوله‌سازی و پلیمر: در صنعت و پلیمر از این محصول جهت ساخت مواد پلاستیکی مثل لوله‌ها با اندازه‌‌ها و کاربردهای مختلف استفاده می‌شود.
 • مستربچ در صنعت بسته‌بندی

از مهم‌ترین کاربردهای این محصول، بسته‌بندی مواد است. بیشتر این استفاده در بسته‌بندی مواد فاسدشدنی (غذا) برای جلوگیری از فساد و افزایش مدت استفاده از آن است.

تاثیر غلظت مواد افزودنی بر خواص مستربچ سفید

میزان غلظت  تیتانیوم دی اکسید استفاده شده در مستربچ سفید می تواند از 20 تا 80 درصد بر اساس کاربرد محصول متغیر باشد. برای رسیدن به موادی با رنگ جذابتر به مقدار تیتانیم دی اکسید بیشتری در مستربچ نیازمندیم افزایش درصد تیتانیم دی اکسید علاوه بر رنگ بر روی بهبود پوشش دهی محصول نیز موثر است. با تغییر غلظت مواد مصرفی مستربچ سفید امکان تولید انواع مختلفی از این ماده منحصر به فرد و پر کاربرد وجود دارد.

خرید مستربچ سفید

مستربچ سفید، یکی از محصولات پلیمری است که خریداران متعددی در حوزه‌های مختلف صنعتی دارد. دغدغه خرید مواد اولیه پلیمری، همیشه ذهن تولیدکنندگان صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی را به خود مشغول کرده است. عدم وجود قیمت واحد و مرجعی برای قیمت‌گذاری این محصولات پلیمری، عدم اطمینان از منصفانه بودن قیمت‌ها را برای تولیدکننده ایجاد می‌کند. از طرفی، نوسانات ارز و قیمت‌های جهانی مواد اولیه پلیمری، موجب تغییرات شدید قیمت‌ها می‌شود. در این بین، وجود یک تامین کننده مطمئن و منصف که محصولات با کیفیتی را نیز ارائه کند، سبب اطمینان خاطر تولیدکنندگان عزیز می‌شود. شرکت معین‌پلیمر یکی از تامین‌کنندگان مستربچ سفید است که هدف اصلی خود را جلب رضایت مشتریان خود قرار داده است.. تولیدکنندگان می‌توانند از طریق تماس با کارشناسان این شرکت با شماره 02156804800، پس از استعلام قیمت و کسب مشاوره، نسبت به خرید مستربچ سفید با کیفیت بالا و قیمت مناسب اقدام کنند.

پرســش های متــداول کاربــران
مستربچ سفید، انواع مختلفی دارد و بر اساس طیف رنگی آن می‌تواند از نوع سفید یخچالی، صدفی، استخوانی و... باشد.
بله، با توجه به نیاز مشتری، امکان تولید مستربچ سفید در طیف‌های رنگی مختلف برای پایه‌های مختلف وجود دارد.
با توجه به نوسانات قیمت ارز و قیمت جهانی مواد پلیمری، قیمت مستربچ سفید دائما در حال تغییر است. برای استعلام قیمت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
مقـــــالات مرتبـــــط را مشاهـــــده کنیـــــد
مشاهده آرشیو

کاربرد مستربچ سفید

کاربرد مستربچ سفید در صنایع مختلف بسیار گسترده است. عمده‌ترین کاربرد مستربچ سفید در صنایع تولید محصولات پلاستیکی است. علاوه بر این در صنایعی مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، صنایع خودروسازی، حمل و نقل و … نیز کاربرد دارد. مستربچ سفید در اثر ترکیب دو رنگدانه کلسیم کربنات و دی اکسید تیتانیم یا تیتان در […]

کاربرد مستربچ سفید در تولید فیلم

مستربچ مخلوط غلیظی از سه جز مهم رنگ‌دانه‌های بهبوددهنده، عامل سازگار کننده و پلیمر است که به‌منظور ساخت رنگ‌ و یا افزایش کیفیت پلیمر به آن افزوده می‌شود. مستربچ‌ها در سه نوع رنگی، افزودنی و پرکننده در بازار موجودند. در نوع رنگی این مخلوط، مستربچ سفید در تولید فیلم و دیگر صنایع پلاستیکی کاربرد فراوانی […]

مزایای استفاده از مستربچ

مستربچ‌ها ترکیب غلیظی هستند که برای ساخت رنگ، بهبود خواص آن و همین طور کاهش قیمت تمام شده محصولات در هنگام تولید، به پلیمرها به آن‌ها اضافه می‌شوند. استفاده از مستربچ، مزایای فراوانی دارد که همین مزایا، باعث شده است تا تولیدکنندگان، استفاده از این محصول را به سایر شکل‌های مواد پلیمری، ترجیح دهند. در […]

مستربچ چیست؟

یکی از پر مصرف‌ترین محصولات مورد استفاده در صنایع تولید محصولات پلاستیکی و پلیمری، مستربچ است که مزایای بی‌شمار آن موجب محبوبیت بسیار زیاد آن در میان تولیدکنندگان شده‌است. استفاده از مستربچ‌ها پیچیدگی چندانی ندارد و به همین دلیل به راحتی می‌توان از آن برای تولید محصولات مختلف استفاده کرد. در این مقاله ضمن بحث […]

4 نظر تا کنون ارائه شده

4 پاسخ به “مستربچ سفید”

 1. نقیبی گفت:

  سلام و ارادت
  امکان خرید مستربچ سفید تو چه پایه هایی وجود داره؟ پایه پلی اتیلن هم دارین؟

  • معین‌پلیمر گفت:

   سلام دوست عزیز
   امکان تولید مستربچ سفید تو پایه های مختلف برای ما ممکنه، پایه های پلی اتیلن و پلی پروپیلن، همچنین سایر پایه های پلیمری، حتی به درخواست شما امکان تولید مستربچ سفارشی هم وجود داره. برای اطلاعات بیشتر میتونین با کارشناسان ما تماس بگیرین تا راهنماییتون کنن.

 2. مریم رضایی گفت:

  سلام
  توی مستربچ های سفیدی که تولید میکنین، رنگ سفید چجوری ایجاد میشه؟ از پیگمنت برای ایجاد رنگ سفید استفاده می کنین؟

  • معین‌پلیمر گفت:

   سلام خانم رضایی بزرگوار
   خیر، از پیگمنت استفاده نمیشه، همونطور که تو توضیحات محصول هم توضیح داده شده، از تیتان برای ایجاد رنگ سفید توی این مستربچ ها استفاده میشه، با توجه به درصد استفاده تیتان، میتونه میزان سفیدی و کیفیت این محصول متفاوت باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800