کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر

یکی از اصلی‌ترین چالش‌هایی که در خصوص استفاده از مواد پلاستیکی در دنیا وجود دارد، مسئله زیست تخریب‌ پذیر نبودن بسیاری از آنها است. معمولا مواد پلاستیکی برای سال‌های متمادی در طبیعت باقی می‌مانند. همین مسئله تجزیه نشدن محصولات پلیمری در طبیعت، خطرات بسیاری را برای محیط زیست به دنبال می‌آورد. از طرف دیگر مسئله بازیافت محصولات پلاستیکی نیز هنوز در دنیا جایگاه قابل توجهی به دست نیاورده است. به علاوه اینکه مواد پلاستیکی بازیافت شده به هیچ وجه خاصیت ابتدایی را از خود به نمایش نمی‌گذارند. به همین دلیل همواره محققان به دنبال راه‌هایی برای سازگار کردن این مواد با محیط زیست بوده‌اند. خرید کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر به عنوان ماده پلیمری سازگار با محیط زیست در سال‌های اخیر رایح شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص این کامپاند بحث کنیم.

کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر چیست؟

پلی پروپیلن یکی از پر مصرف‌ترین مواد پلیمری در صنایع مختلف به شمار می‌رود. بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی و بسته‌بندی به عنوان مصرف‌کنندگان اصلی این مواد پلیمری شناخته می‌شوند. خواص فیزیکی و شیمیایی پلی پروپیلن مشخص و محدود است. محققان با هدف بهبود این خواص اقدام به اضافه کردن برخی مواد اصلاح کننده به پلی پروپیلن می‌کنند. به این ترتیب ترکیب حاصل اصطلاحا به نام کامپاند پلی پروپیلن شناخته می‌شود. به واحد‌های سازنده کامپاند نیز کامپاندر گفته می‌شود.سازگار کردن پلی پروپیلن یکی از اهدافی است که برای کامپاند کردن آن در نظر گرفته می‌شود. برای تولید کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر، اقدام به ترکیب درصدی از نشاسته با پلی پروپیلن می‌کنند. نکته مهم در خصوص این ترکیب آن است که باید در فرآیند تولید به خوبی توجه شود که ترکیب این دو ماده به صورت همگن و یکنواخت صورت بگیرد.

بسیاری از کشورها با درک اهمیت مسئله چالش برانگیز آلودگی محیط زیست توسط مواد پلاستیکی، به صورت جدی برای تولید کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر برنامه ریزی کرده‌اند. بسیاری از رسانه‌ها و طرفداران محیط زیست در حال تبلیغ کیسه‌های پلاستیکی هستند که از این مواد اولیه تولید شده‌اند. به این ترتیب رفته‌رفته گرایش مردم به سمت این محصولات افزایش پیدا خواهد کرد. البته قیمت کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر در مقایسه با پلی پروپیلن معمولی بیشتر است. اما ناگزیر از استفاده این مواد اولیه هستیم.

نقش نشاسته در تولید کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر چیست؟

تا اینجا مشخص شد کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر چیست. حالا لازم است تا کمی درباره نقش نشاسته در ایجاد خاصیت سازگاری با محیط زیست در پلی پروپیلن بحث کنیم. نشاسته خالص ماده‌ای است که دارای خاصیت پودری است و رنگ سفیدی دارد. در حالت عادی این ماده نه بویی دارد و نه مزه خاصی می‌دهد. نشاسته به هیچ وجه در حلال‌هایی نظیر آب سرد یا الکل حل نمی‌شود.

قبل از خرید کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر لازم است به این نکته توجه داشته باشید که نشاسته چگونه ساختار پلی پروپیلن را دست خوش تغییر می‌کند. مواد پلیمری اساسا در اثر فرآیند پلیمریزاسیون تشکیل می‌شوند. در این فرآیند زنجیره‌ای از منومرها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و پیوند مولکولی محکمی بین آنها ایجاد می‌شود. همین پیوندهای مولکولی بسیار محکم است که مانع تجزیه شدن مواد پلیمری می‌شود.

ترکیب کردن نشاسته با پلی پروپیلن باعث می‌شود تا این ماده در ساختار پیوندی پلی پروپیلن نفوذ کند و پیوندهای آن را دچار تغییراتی محسوس کند. همین مسئله باعث می‌شود که کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر به وجود بیاید که سازگار با محیط زیست است و آسیبی به آن وارد نمی‌کند.

اما افزودن نشاسته به پلی پروپیلن علاوه بر این که نقش زیست تخریب پذیری برای آن به همراه می‌آورد، در سایر خواص فیزیکی و شیمیایی آن نیز اثر می‌گذارند. در بیشتر مواقع خواص مکانیکی پلی پروپیلن با افزودن نشاسته دست خوش تغییرات منفی می‌شود. به همین دلیل باید در کنار نشاسته برخی نانو افزودنی‌ها را نیز به عنوان اصلاح کننده به کامپاند اضافه کنیم، تا اثرات سوء نشاسته روی پلی پروپیلن را خنثی کنیم.

خرید کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر بیشتر در چه صنایعی متمرکز است؟

تا اینجا با کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر آشنایی مقدماتی پیدا کردیم. این ماده که به صورت گرانول در بازار به فروش می‌رسد، بیشتر برای صنایعی از قبیل بسته‌بندی،‌ تولید ظروف پلاستیکی، مصارف بهداشتی، بیمارستانی و نساجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر

درصد خلوص مواد حاضر در کامپاند به عنوان یکی از عوامل موثر در قیمت آن به شمار می‌رود. همچنین واحد کامپاندر و تجهیزاتی که در اختیار دارد، در کیفیت محصول نهایی بسیار موثر است. توصیه ما به شما خرید این کامپاند از فروشگاه‌های معتبر و زیر نظر متخصص علم مواد است.

شما می‌توانید برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص قیمت و خرید کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر، با همکاران ما تماس حاصل نمایید و سوالات احتمالی خود را مطرح نمایید.

لیست قیمت کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر

تاریخ به روزرسانی: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
نام محصول محدوده قیمت (هرکیلو/تومان) توضیحات
0 نظر تا کنون ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800