مستربچ سفید

انواع مختلفی از مستربچ‌ها در صنایع پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر کدام کاربرد خاصی دارند. در این بین، مستربچ سفید یکی از رایج‌ترین انواع مستربچ‌هاست که از محبوبیت خاصی در بین تولیدکنندگان برخودار است و با اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع مستربچ در گروه مستربچ‌های رنگی قرار می‌گیرد و از پلیمر پایه، افزودنی و سازگار کننده تشکیل شده‌است. برای راحتی در استفاده و حمل و نقل، مستربچ‌ها به صورت گرانول تولید می‌شوند و در دسترس تولیدکنندگان قرار می‌گیرد. از آن‌جایی که خرید مستربچ سفید، نیازمند کسب اطلاعات درباره ویژگی‌ها و کاربردهای آن است، در این صفحه به بررسی کاربردها و مشخصات این محصول می‌پردازیم. تولیدکنندگان می‌توانند پس از کسب اطلاعات و استعلام قیمت مستربچ سفید، نسبت به خرید این محصول اقدام کنند.

قیمت روز مستربچ سفید (تیر 1403)

عوامل مختلفی بر تعیین قیمت مستربچ سفید تاثیرگذار است.

اولین عامل تاثیرگذار، مواد اولیه استفاده‌شده در تولید این نوع مستربچ است. همان‌طور که بالاتر گفته شد، گرانول مستربچ سفید از ماده اولیه و ترکیب آن با تیتان (تیتانیوم) ساخته می‌شود که در دو حالت این تغییر قیمت ممکن است. اول بسته به قیمت تمام‌شده برای هر کدام از مواد نام برده‌شده و دوم بسته به میزان استفاده هر کدام از آن‌ها در ساخت این محصول، این قیمت می‌تواند تغییر کند.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت این محصول، می‌توان به مراحل تمام‌شده تا رسیدن این مستربچ به حالت قابل استفاده اشاره کرد. از هزینه‌های حمل و نقل گرفته تا دستگاه‌های مخصوصی که هر کارخانه برای تولید آن دارد، میزان مرغوبیت، داخلی و خارجی‌بودن مواد اولیه و ترکیبات داخل آن می‌تواند در قیمت مستربچ‌های سفید اثر گذاشته و آن را بالاتر و پایین‌تر ببرد.

لیست قیمت

تاریخ به روزرسانی: ۹ تیر ۱۴۰۳
نام محصول محدوده قیمت (هرکیلو/تومان) توضیحات
مستربچ سفید تماس بگیرید
همین حالا سفارش دهید
با توجه به نوسانات قیمت، برای اطلاع از قیمت دقیق محصول تماس بگیرید.
مستربچ سفید یخچالی تماس بگیرید
همین حالا سفارش دهید
با توجه به نوسانات قیمت، برای اطلاع از قیمت دقیق محصول تماس بگیرید.
مستربچ صدفی تماس بگیرید
همین حالا سفارش دهید
با توجه به نوسانات قیمت، برای اطلاع از قیمت دقیق محصول تماس بگیرید.

ویژگی‌ها و مشخصات مستربچ سفید معین پلیمر

 • جذب‌کننده اشعه‌های فرابنفش
 • شفافیت بالا و درخشان کنندگی محصول نهایی
 • تولید در بیش از 12 گرید مختلف
 • پوشش به طور یکنواخت
 • حفظ خواص فیزیکی محصول

مستربچ سفید چیست؟

مستربچ سفید، نوعی مستربچ با پایه‌های پلیمری مختلف است، که از ترکیب دی اکسید تیتانیوم یا همان تیتان (TiO2) و پایه پلیمری مدنظر و سایر افزودنی‌ها تشکیل می‌شود. با اینکه یکی از کاربردهای اصلی مستربچ سفید، ایجاد رنگ سفید در محصولات پلاستیکی است، ولی به دلیل اهمیت بالایی که این مستربچ دارد و همینطور عامل ایجاد رنگ در این مستربچ که متفاوت از مستربچ‌های رنگی است (در مستربچ رنگی، عامل ایجاد رنگ پیگمنت است، ولی در مستربچ سفید، تیتان عامل ایجاد رنگ سفید است)، این مستربچ در دسته‌ مستربچ‌های رنگی قرار نمی گیرد و در دسته بندی مجزایی قرار گرفته است.

گریدهای مستربچ سفید

برای ایجاد رنگ روشن و سفید در محصول تمام‌شده پلاستیکی، از مستربچ سفید استفاده می‌شود. این محصول در بیش از 12 گرید مختلف بین 20% تا 80% در دسترس است که هر کدام از این گریدها حاوی مقدار مختلفی از تیتانیوم دی اکسید با مواد اولیه است که بسته به نیاز تولیدکننده این مقدار می‌تواند متغیر باشد.

دو شاخه بررسی محصول

 • شاخه اول اهمیت میزان مورد استفاده این محصول است؛ چرا که با مصرف میزان متفاوت از این محصول در ساخت یک کالا، آن کالا در میزان شفافیت و کدورت متفاوت است.
 • شاخه دوم مقدار تیتان استفاده شده در آن است که میزان سختی و استحکام آن را تغییر می‌دهد.

زمانی که این نوع مستربچ به ترکیبات محصولات اضافه می‌شود علاوه بر ایجاد رنگ سفید روشن در آن‌ها، منجر به افزایش مقاومت در برابر اشعه‌های خورشید و تغییرات آب و هوایی می‌شود.

بیشترین کاربرد این محصول در فیلم‌های چندلایه، ظروف یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی است.

میزان سفیدی این محصول به مقدار تیتانی که در آن استفاده می‌شود بستگی دارد. هر چقدر که درصد تیتان در مستربچ بالاتر برود رنگ مستربچ، سفید‌تر می‌شود و همین طور قیمت این محصول را نیز بالاتر می‌برد.

مواد اولیه مرغوب و همین‌طور مسیر تولید درست با وسایل و ماشین‌آلات با استاندارد‌های بالا بر میزان اثرگذاری مستربچ و نیز قیمت مستربچ تاثیرگذار است.

از آن‌جایی که استفاده از مواد مرغوب و بهداشتی در ظروف یکبار مصرف مهم است مستربچ سفید می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که در این موارد، باید از مستربچ‌های فودگرید استفاده کرد. اول اینکه رنگ تمام ظروف را سفید و یکدست می‌کند و دوم اینکه پس از برخورد اشعه های خورشید آن را به مواد سمی تبدیل نمی‌کند که برای مصرف‌کننده در آینده مشکلاتی را به وجود بیاورد و باعث بیماری شود.

معرفی انواع مستربچ سفید

بر اساس میزان تیتان مصرفی و طیف رنگ سفید در مستربچ تولیدی، دو نوع اصلی از مستربچ‌های سفید وجود دارد که در بین تولیدکنندگان بسیار محبوب بوده و کاربردهای فراوانی در صنعت دارد. این مستربچ‌ها عبارتند از:

 1. مستربچ سفید یخچالی
 2. مستربچ صدفی

عوامل تاثیر گذار در تولید مستربچ سفید

از تاثیرگذارترین عوامل در تولید مستربچ از جمله مستربچ‌های رنگی و مستربچ سفید می‌توان به عوامل زیر اشاره کرد.

1. تکرارپذیری رنگ محصول: با توجه به قدرت رنگ‌دهی بسیار بالای پیگمنت‌های (رنگدانه‌ها) مصرفی، کمترین تغییر در رنگ مستربچ موجب تغییر رنگ زیاد محصول نهایی خواهد شد. ازطرفی با مقایسه چشمی رنگ، با توجه به متفاوت‌بودن توانایی چشم آدم‌ها در تشخیص رنگ، تاثیرات نورهای محیطی، اثرات سطوح و شکل ظاهری مستربچ‌ها، به هیچ عنوان معیار سنجش مناسبی نیست؛ بنابراین از دستگاهای رنگ سنجی بهره می‌برند.

2. پخش رنگ‌: این موضوع نیز عامل بسیار مهمی است. عدم توزیع و پخش مناسب پیگمنت (رنگ دانه) در بافت پلیمر، موجب اثراتی مانند غیرهمگونی قطعه تولیدی می‌شود. بنابراین با بهره از سیستم‌های استریو میکروسکوپ و مانیتورینگ سطح مقطع، مستربچ‌های تولید شده را می‌توان بررسی کرد و کمیت و کیفیت دقیق میزان پخش‌شدن پیگمنت محصولات را بدست آورد.

3. ماتی مستربچ: عامل تاثیرگذار دیگر در تولید مستربچ، اندازه ماتی حاصل از استفاده از نوع این مستربچ است.

مواد تشکیل دهنده مستربچ سفید

ترکیب ساخت مستربچ  سفید، یکی از مهم‌ترین گام‌ها در تولید این محصول است. ترکیب مناسب، می‌تواند بر روی کیفیت نهایی این مستربچ، به شدت تاثیرگذار باشد. معمولا، ترکیب مستربچ سفید شامل موارد زیر است:

 • 40 تا 80 درصد رنگدانه
 • 15 تا 20 درصد رزین پایه
 • 5 تا 10 درصد عامل پراکنده‌کننده
 • 0 تا 5 درصد کمک فرایند
 • 0 تا 2 درصد پایدار کننده حرارتی
 • 0 تا 40 درصد فیلر

ظاهر مستربچ سفید

مستربچ سفید و به‌طور کلی مستربچ‌ها، باید دارای ظاهری صاف و صیقلی باشند. در واقع شکل ظاهری مستربچ یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت آن است؛ بنابراین شفافیت بالا و صیقلی بودن مستربچ سفید، نشان‌دهنده کیفیت بالای این محصول است.

 

ویژگی ها و ظاهر مستربچ سفید

 

یک مستربچ مرغوب دارای این ویژگی‌های ظاهری است:

 1. ظاهری شفاف و براق
 2. سطحی صیقلی
 3. سطح مقطعی کاملا صاف و بدون تغییر شکل در محل برش

لازم به ذکر است که تنها عامل تعیین‌کننده کیفیت مستربچ سفید، ظاهر آن نیست و همان‌طور که قبلا گفته‌شد، میزان پیگمنت مصرفی بشدت مهم است.

کاربردهای مستربچ سفید

این محصول کاربردهای بسیار گسترده‌ای در صنعت دارد. از این صنایع می‌توان به لوازم خانگی، تولید انواع پلیمر، کشاورزی و پلاستیک نام برد.

 • کاربرد در صنعت پلاستیک: در صنعت پلاستیک از این نوع مستربچ برای تولید لیوان و ظروف یکبار مصرف، بسته بندی، ساخت بطری و پنل ها استفاده می‌شود.
 • کاربرد در صنعت کشاورزی: این محصول در کشاورزی برای تولید نایلون استفاده می‌شود.از این نایلون ها برای پوشاندن گیاهان در فصل سرما جهت جلوگیری از سرمازدگی استفاده میشود، جذب رطوبت، جذب اشعه های مضر خورشید، همین طور نور را پخش می کند و با ایجاد محیطی مناسب جریان هوای خوبی را برای گیاه فراهم می‌کند.
 • کاربرد در لوله‌سازی و پلیمر: در صنعت و پلیمر از این محصول جهت ساخت مواد پلاستیکی مثل لوله‌ها با اندازه‌‌ها و کاربردهای مختلف استفاده می‌شود.
 • مستربچ در صنعت بسته‌بندی

از مهم‌ترین کاربردهای این محصول، بسته‌بندی مواد است. بیشتر این استفاده در بسته‌بندی مواد فاسدشدنی (غذا) برای جلوگیری از فساد و افزایش مدت استفاده از آن است.

کاربردهای مستربچ سفید در تولید محصولات پلاستیکی مختلف

تاثیر غلظت مواد افزودنی بر خواص مستربچ سفید

میزان غلظت تیتانیوم دی اکسید استفاده شده در مستربچ سفید می تواند از 20 تا 80 درصد بر اساس کاربرد محصول متغیر باشد. برای رسیدن به موادی با رنگ جذابتر به مقدار تیتانیم دی اکسید بیشتری در مستربچ نیازمندیم افزایش درصد تیتانیم دی اکسید علاوه بر رنگ بر روی بهبود پوشش دهی محصول نیز موثر است. با تغییر غلظت مواد مصرفی مستربچ سفید امکان تولید انواع مختلفی از این ماده منحصر به فرد و پر کاربرد وجود دارد.

خرید انواع مستربچ سفید با کیفیت عالی

مستربچ سفید، یکی از محصولات پلیمری است که خریداران متعددی در حوزه‌های مختلف صنعتی دارد. دغدغه خرید مواد اولیه پلیمری، همیشه ذهن تولیدکنندگان صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی را به خود مشغول کرده است. عدم وجود قیمت واحد و مرجعی برای قیمت‌گذاری این محصولات پلیمری، عدم اطمینان از منصفانه بودن قیمت‌ها را برای تولیدکننده ایجاد می‌کند. از طرفی، نوسانات ارز و قیمت‌های جهانی مواد اولیه پلیمری، موجب تغییرات شدید قیمت‌ها می‌شود. در این بین، وجود یک تامین کننده مطمئن و منصف که محصولات با کیفیتی را نیز ارائه کند، سبب اطمینان خاطر تولیدکنندگان عزیز می‌شود. شرکت معین‌پلیمر یکی از تامین‌کنندگان مستربچ سفید است که هدف اصلی خود را جلب رضایت مشتریان خود قرار داده است.. تولیدکنندگان می‌توانند از طریق تماس با کارشناسان این شرکت با شماره 02156804800، پس از استعلام قیمت و کسب مشاوره، نسبت به این محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب اقدام کنند.

پرســش های متــداول کاربــران
مستربچ سفید، انواع مختلفی دارد و بر اساس طیف رنگی آن می‌تواند از نوع سفید یخچالی، صدفی، استخوانی و... باشد.
بله، با توجه به نیاز مشتری، امکان تولید مستربچ سفید در طیف‌های رنگی مختلف برای پایه‌های مختلف وجود دارد.
با توجه به نوسانات قیمت ارز و قیمت جهانی مواد پلیمری، قیمت مستربچ سفید دائما در حال تغییر است. برای استعلام قیمت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
مقـــــالات مرتبـــــط را مشاهـــــده کنیـــــد
مشاهده آرشیو

تمام آنچه باید درباره تولیدکنندگان مستربچ سفید بدانید

مستربچ‌ها گرانول‌هایی هستند که کاربرد بسیاری در صنایع تولید محصولات پلاستیکی دارند. معمولا این مواد به صورت رنگی و افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از نمونه‌های پرمصرف آن مستربچ سفید است. این مستربچ بر پایه پلیمرهای مختلفی چون پلی پروپیلن، پلی اتیلن، پلی استایرن و… وارد بازار می‌شود. شما با در نظر گرفتن پلیمر […]

کاربرد مستربچ سفید

کاربرد مستربچ سفید در صنایع مختلف بسیار گسترده است. عمده‌ترین کاربرد مستربچ سفید در صنایع تولید محصولات پلاستیکی است. علاوه بر این در صنایعی مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، صنایع خودروسازی، حمل و نقل و … نیز کاربرد دارد. مستربچ سفید در اثر ترکیب دو رنگدانه کلسیم کربنات و دی اکسید تیتانیم یا تیتان در […]

کاربرد مستربچ سفید در تولید فیلم

مستربچ مخلوط غلیظی از سه جز مهم رنگ‌دانه‌های بهبوددهنده، عامل سازگار کننده و پلیمر است که به‌منظور ساخت رنگ‌ و یا افزایش کیفیت پلیمر به آن افزوده می‌شود. مستربچ‌ها در سه نوع رنگی، افزودنی و پرکننده در بازار موجودند. در نوع رنگی این مخلوط، مستربچ سفید در تولید فیلم و دیگر صنایع پلاستیکی کاربرد فراوانی […]

فرآیند تولید مستربچ سفید: آشنایی با مراحل تولید

یکی از پرکاربردترین انواع مستربچ که در صنایع مختلف پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، مستربچ سفید است. این ماده از ترکیب پلیمر پایه، دی اکسید تیتانیوم و افزودنی‌های دیگر حاصل می‌شود. تیتانیوم دی اکسید پس از کپسوله شدن در شرایط خاص، تحت دما و فشار بالا قرار می‌گیرد. در نهایت پس از سرد شدن، برش […]

12 نظر تا کنون ارائه شده

12 پاسخ به “مستربچ سفید”

 1. علیرضا رضایی گفت:

  سلام
  قیمت هایی که برای مستربچ سفید گذاشتین تو سایتتون دقیقه؟ قیمت روزه؟

  • معین‌پلیمر گفت:

   سلام جناب رضایی عزیز
   خیر، قیمت ها دقیق نیست و محدوده قیمت رو قرار دادیم رو سایت، دلیلش هم همونطور که توضیح داده شده، نوسان شدید قیمت هاست، با توجه به تغییرات دلار و قیمت جهانی، دائما این قیمت ها در حال تغییر هستن، شما میتونین با کارشناسان فروش ما تماس بگیرین و استعلام قیمت بگیرین.

 2. رضایی گفت:

  درود و سلام
  امکان تولید مستربچ سفید با پایه پ پ رو هم دارین؟ آماده دارین یا باید تولید کنین؟ چقدر زمان میبره حدودا؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  • معین‌پلیمر گفت:

   درود بر شما
   بله، امکان تولید انواع مستربچ سفید درپایه های مختلف وجود داره و پ پ هم یکی از پایه هاییه که تولیدش رو داریم. بستگی به نوع مستربچ درخواستی شما داره، ممکنه که آماده داشته باشیم یا با توجه به مشخصات و دیتاشیتی که شما لازم دارین، امکان تولیدش هم وجود داره

 3. عرفانی گفت:

  درود
  بسته بندی های مستربچ سفید شما به چه صورتی هست؟ در بسته های چند کیلویی عرضه میشه و هزینه های حمل و نقل چگونه محاسبه میشه؟

  • معین‌پلیمر گفت:

   سلام و ارادت
   بسته بندی ها به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی هست. هزینه های حمل و نقل هم که بسته به نوع توافقی که انجام میشه میتونه متغیر باشه. لطفا با شماره شرکت تماس بگیرین تا همارانمون راهنماییتون کنن.

 4. خطیبی گفت:

  سلام
  تفاوت مستربچ سفید یخچالی و سفید صدفی چیه؟ از چه نظر با هم فرق میکنن؟

  • معین‌پلیمر گفت:

   سلام و ارادت
   ممنون از ثبت نظرتون
   تفاوت اصلی این دو محصول در طیف رنگیشون هست، یه مقدار طیف رنگ این دو مستربچ با هم متفاوته، همینطور نوع و درصد تیتان مصرفی هم در این دو محصول متفاوته.

 5. مریم رضایی گفت:

  سلام
  توی مستربچ های سفیدی که تولید میکنین، رنگ سفید چجوری ایجاد میشه؟ از پیگمنت برای ایجاد رنگ سفید استفاده می کنین؟

  • معین‌پلیمر گفت:

   سلام خانم رضایی بزرگوار
   خیر، از پیگمنت استفاده نمیشه، همونطور که تو توضیحات محصول هم توضیح داده شده، از تیتان برای ایجاد رنگ سفید توی این مستربچ ها استفاده میشه، با توجه به درصد استفاده تیتان، میتونه میزان سفیدی و کیفیت این محصول متفاوت باشه

 6. نقیبی گفت:

  سلام و ارادت
  امکان خرید مستربچ سفید تو چه پایه هایی وجود داره؟ پایه پلی اتیلن هم دارین؟

  • معین‌پلیمر گفت:

   سلام دوست عزیز
   امکان تولید مستربچ سفید تو پایه های مختلف برای ما ممکنه، پایه های پلی اتیلن و پلی پروپیلن، همچنین سایر پایه های پلیمری، حتی به درخواست شما امکان تولید مستربچ سفارشی هم وجود داره. برای اطلاعات بیشتر میتونین با کارشناسان ما تماس بگیرین تا راهنماییتون کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800