خرید مستربچ سفید abs

در صنعت تولید مواد پلیمری، مستربچ‌ها ترکیبی از سه جزء ماده پایه پلیمری، مواد شیمیایی افزودنی و عامل سازگارکننده فعال هستند که مصارف متنوع و زیادی دارند. از متداولترین مستربچ‌ها در صنعت می‌توان به مستربچ‌های رنگی، انواع مستربچ افزودنی، مستربچ سفید و مستربچ مشکی اشاره کرد. در بین مستربچ‌های سفید، یکی از پرکاربردترین مستربچ‌های موجود در بازار، مستربچ سفید Abs است. کلمه Abs مخفف عبارت اکریلو نیتریل بوتادین استایرن است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره خصوصیات و قیمت مستربچ سفید Abs اطلاعات بیشتری به دست آورید.

مواد Abs چیست و در تولید چه وسایلی مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

یکی از انواع ترموپلاستیک‌ها که دارای ظاهری مات و ساختاری آمورف است، آکریلو نیرتیل بوتادین استایرن نام دارد. ترموپلاستیک‌ها در اصطلاح فارسی به نام مواد گرمانرم شناخته می‌شوند. در واقع ترموپلاستیک‌ها در صورتی که در معرض حرارت قرار بگیرند و دمای‌شان افزایش پیدا کند، نرم می‌شوند. این دقیقا برعکس ترموست‌ها است که گرما سخت هستند و در صورت حرارت دیدن به هیچ وجه نرم نمی‌شوند. بسیاری از ترموپلاستیک‌ها در دمای بالای 105 درجه سلسیوس به حالت مایع در می‌آیند و به این ترتیب می‌توان اشکال مختلفی را به روش اکستروژن در قالب‌های مختلف با آنها تولید نمود.

مواد Abs در تولید بسیاری از وسایل مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله مهم‌ترین کاربردهای این مواد عبارتند از:

  • صفحه کلید‌های رایانه‌ها
  • قفل‌های ضد سرقت
  • محافظ پلاستیکی روی پریزهای دیواری
  • خودروسازی (تولید داشبورد، کمربند ایمنی، سپر، روکش در و برخی قطعات تزئینی داخل خودروها)
  • لوله و اتصالات
  • پوشش لوازم الکترونیکی (کیس‌های کامپیوتر، جارو برقی و …)

مستربچ سفید Abs چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

در بین انواع مواد Abs موجود در بازار، خرید مستربچ سفید Abs بسیار زیاد است و مشتریان مختلفی در صنایع و کسب‌وکارهای گوناگون دارد. مستربچ Abs با استفاده از مولکولی بالا به عنوان حامل، با پودر ذرات فوق العاده پردازش فعال با اندازه متوسط طراحی می‌شود. از این ماده در تولید قالب‌های تزریق، فیلم‌ها و روکش وسایل مختلف استفاده می‌شود. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های مستربچ Abs عبارت است از:

چقرمگی بالا

چقرمگی به میزان مقاومت یک ماده در برابر ضربه در واحد سطح چقرمگی گفته می‌شود. مستربچ Abs دارای سطح مقاومت بالایی در برابر ضربه است. به همین دلیل در صنایع خودروسازی زیاد استفاده می‌شود.

توان حرارتی بالا

یکی از خصوصیات بسیار خوب مستربچ Abs تحمل میزان حرارت بالای آن است. این مسئله جزء عوامل موثر در تعیین قیمت مستربچ سفید Abs به شمار می‌رود. به طور کلی یکی از چالش‌هایی که مواد پلیمری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، تغییر ساختار در اثر حرارت زیاد آنها است. استفاده از مستربچ Abs تا حد زیادی توانسته است این معضل را برطرف کند.

مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی

بسیاری از مواد هستند که در اثر قرار گرفتن در مجاورت مواد شیمیایی دچار آسیب شدید می‌شوند. حتی گاهی اوقات پیش می‌آید که با آنها واکنش می‌دهند و به کلی ساختارشان دست خوش تغییرات گسترده‌ای می‌شوند. اما مستربچ‌های Abs در برابر مواد شیمیایی تا حد بسیار زیادی مقاوم هستند.

شکل‌پذیری مناسب

دیگر مشخصه بسیار خوبی که برای مستربچ‌های Abs قابل ذکر است، شکل‌پذیری آسان و خوب آن است. این قابلیت باعث می‌شود که بتوان از قالب‌های مختلفی برای تولید محصولات با اشکال هندسی پیچیده‌تر استفاده نمود.

پایداری ابعادی مناسب

یک عامل موثر دیگر در تعیین قیمت مستربچ‌ سفید Abs پایداری مناسب ابعادی است که محصولات تولیدی از آن خواهند داشت. در واقع بسیاری از مواد پلیمری هستند که بعد از مدتی فرم اصلی خود را از دست می‌دهند و این باعث می‌شود که وسایلی که از آنها ساخته می‌شوند نیز دوام خوبی نداشته باشند. اما مستربچ Abs به طور کلی دارای پایداری ابعادی مناسبی است.

ماندگاری مناسب رنگ

معمولا پس از تولید وسایل مختلف با مواد پلیمری نیاز به رنگ آمیزی آنها برای ایجاد ظاهر بهتر وجود دارد. برخی مواد پلیمری به دلیل خصوصیاتی که دارند، رنگ را پس می‌زنند و به همین دلیل نمی‌توان به خوبی آنها را رنگ آمیزی کرد. اما با خرید مستربچ سفید Abs می‌توان با خیال آسوده اقدام به رنگ آمیزی محصول نهایی نمود. چون سازگاری مناسبی با رنگ دارد و به خوبی آن را حفظ می‌کند.

جلای ظاهری مناسب

استفاده از مستربچ Abs موجب می‌شود که سطح ظاهری محصولات حالت براقی پیدا کند. این نکته برای بسیاری از تولیدکنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که باعث می‌شود شکل ظاهری محصولات‌شان جلوه بهتری پیدا کند. این نکته روی بازاریابی و فروش بهتر محصولات اثر مثبت بالایی دارد.

خرید مستربچ سفید abs

مستربچ Abs مزایا و خصوصیات مثبت بسیار زیادی دارد که به گوشه‌ای از آنها در این مطلب اشاره کردیم. تقاضا برای خرید مستربچ سفید Abs در سال‌های اخیر به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. دلیل این مسئله ویژگی‌های مثبتی است که از خود به نمایش گذاشه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت مستربچ سفید Abs می‌توانید با ما تماس حاص کنید.

0 نظر تا کنون ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800