خرید مستربچ افزودنی

مستربچ افزودنی به منظور بهبود خواص فیزیکی و همچنین شکل ظاهری محصولات پلیمری که در بازار عرضه می‌شود، به مواد اولیه مورد استفاده در تولید مواد پلاستیکی اضافه می‌کنند. ترکیب این مواد افزودنی مورد استفاده در مواد پلاستیکی و چند جز دیگر نظیر ماده پایه و سازگارکننده، تحت عنوان مستربچ شناخته می‌شوند. مستربچ‌ها به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از: مستربچ افزودنی، مستربچ رنگی و مستربچ پرکننده یا فیلر. هر یک از این سه گروه مستربچ‌ها با هدف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این صفحه به معرفی مستربچ افزودنی و مزایا و معایب استفاده از آن می‌پردازیم. تولیدکنندگان عزیز می‌توانند برای خرید انواع مستربچ افزودنی و استعلام قیمت با شماره ۰۲۱۵۶۸۰۴۸۰۰ تماس بگیرید.

مستربچ افزودنی چیست؟

در میان سه دسته مستربچ‌هایی که در بالا ذکر کردیم، بدون شک مهم‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها، مستربچ‌های افزودنی است. انواع مستربچ افزودنی موجود در بازار به منظور تقویت خواص فیزیکی و شیمیایی مواد اولیه مورد استفاده در تولید محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنوع مستربچ‌هایی که در این گروه قرار می‌گیرند، بسیار زیاد است؛ چرا که خواص فیزیکی و شیمیایی که نیاز به تقویت و اصلاح دارند نیز زیاد است. در ادامه به معرفی انواع مستربچ افزودنی می‌پردازیم.

مستربچ شفاف کننده یا هسته‌زا

پلی اتیلن و پلی پروپیلن به عنوان دو ماده اولیه اصلی در تولید محصولات پلیمری هستند که کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارند. گاهی اوقات نیاز داریم که محصول نهایی تولید شده از شفافیت بالایی برخوردار باشد. بدیهی است که ساختار مولکولی بسیاری از مواد پلیمری دارای نظم و ترتیب معینی نبوده و به همین دلیل حالت کریستالی ندارند. با اضافه کردن مستربچ شفاف کننده به مواد اولیه ذکر شده می‌توان به آرایش مولکولی آن‌ها سر و شکل داد و در نتیجه منجر به شفافیت محصول پلیمری شد.

مستربچ لیزکننده

در ادامه بحث از مستربچ لیزکننده چیست، نوبت به یکی دیگر از انواع مستربچ افزودنی یعنی مستربچ لیزکننده می‌رسد. در فرآیند تولید محصولات پلیمری همواره چالش‌های مختلفی پیش روی تولیدکنندگان قرار دارد. بسیاری از این مشکلات منجر به کند شدن سرعت خط تولید می‌گردد. کاهش سرعت خط تولید یک آفت جدی برای هر کارگاه تولیدی به شمار می‌رود و منجر به کاهش حاشیه سود آن‌ها می‌گردد.

از مستربچ لیزکننده به منظور جلوگیری از چسبندگی مواد اولیه با بدنه دستگاه‌ها و تجهیزات خط تولید مورد استفاده می‌شود. این دسته از مستربچ‌ها به نوع منجر به لیز شدن سطح مواد اولیه شده و در نتیجه خاصیت چسبندگی آن‌ها را کاهش می‌دهند.

مستربچ اپتیکال برایتنر

مستربچ اپتیکال برایتنر یا شفاف کننده نوری به دسته‌ای دیگر از مستربچ‌های افزودنی گفته می‌شود که کاربرد‌های در ایجاد شفافیت، برطرف کردن حالت مات و کدر بودن محصول و همچنین ایجاد جلوه سفید و درخشان در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکانیزم عملکرد مستبرچ اپتیکال برایتنر به این صورت است که برخی نورها در یک طیف خاص را جذب می‌کنند و در ادامه با ایجاد تغییراتی روی آن، نور را در طیف سفیدرنگ منتشر می‌کنند.

مستربچ آنتی استاتیک

یکی از کاربردهای اساسی محصولات پلیمری در تولید نایلون بسته بندی است. در همین راستا فیلم‌های نایلون با ضخامت مختلفی در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مشکلاتی که پس از بسته‌بندی تا زمن رسیدن کالا به دست مشتری رخ می‌دهد، مسئله جمع شدن گرد و خاک و همچنین الکتریسیته ساکن روی پوشش نایلونی بسته‌بندی است. برای جلوگیری از وقوع این چالش یک نوع خاصی از مستربچ‌های افزودنی ابداع شده است که تحت عنوان مستربچ آنتی استاتیک شناخته می‌شود.

مستربچ آنتی یووی

در ادامه بحث مستربچ افزودنی چیست، نوبت به معرفی مستربچ افزودنی آنتی یووی می‌رسد. اشعه ماورابنفش خورشید برای بسیاری از مواد آسیب‌زا است. به همین دلیل باید برای جلوگیری از رسیدن این اشعه به مواد فکری کرد. به عنوان مثال در پوشش گلخانه‌ها از نایلون استفاده می‌شود. با اضاه کردن مستربچ آنتی یووی در فرآیند تولید این نایلون‌ها می‌توان تا حدود بسیار زیادی مانع از عبور اشعه ماورابنفش خورشید از نایلون شد. این اتفاق منجر به حفاظت از محصولات داخل گلخانه می‌شود و به همین دلیل از اهمیت فراوانی برخوردار است.

مستربچ آنتی فاگ

اجازه دهید دنباله مثال نایلون گلخانه را پی بگیریم. در اثر اختلاف دمای معمولا زیادی که بین فضای داخل و خارج گلخانه وجود دارد، به نوعی قطرات شبنم روی سطح نایلون گلخانه به وجود می‌آید. این مسئله منجر به خیس شدن سطح نایلون و ایجاد یک لایه پوششی روی آن می‌شود. به این ترتیب آنچه رخ می‌دهد موجب کاهش رسیدن نور خورشید به داخل محیط گلخانه می‌شود. در نتیجه رشد محصولات داخل گلخانه با مشکل مواجه می‌شود. مستربچ آنتی فاگ یا ضد شبنم به عنوان یک راه حل مناسب برای این مشکل به شمار می‌رود.

خرید مستربچ افزودنی

بررسی کردیم که مستربچ افزودنی چیست و چند نوع از مهم‌ترین مستربچ‌های افزودنی که به وفور در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد را معرفی کردیم. با توجه به مواد افزودنی که در تولید این محصول استفاده می‌شود، قیمت مستربچ افزودنی می‌تواند تغییر کند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و خرید مستربچ افزودنی می‌توانید

پرســش های متــداول کاربــران
معین پلیمر، امکان عرضه انواع مستربچ های افزودنی را دارد که می‌توانید لیست آن را در صفحه مورد نظر مشاهده کنید. علاوه بر این امکان تولید مستربچ افزودنی بر اساس درخواست مشتری نیز وجود دارد.
با توجه به نوسان قیمت ارز و قیمت جهانی محصولات پلیمری، قیمت انواع مستربچ های افزودنی دائما در حال تغییر است. برای استعلام قیمت وارد سایت شوید.
0 نظر تا کنون ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800