مستربچ تاخیر انداز شعله

با گذشت زمان، صنعت پلاستیک پیشرفت زیادی کرده است به طوری که امروزه بسیاری از محصولاتی که ما در طول زندگی از آن استفاده می‌کنیم از جنس پلاستیک هستند. پلاستیک‌ها مزایای بسیاری به همراه دارند اما یکی از مشکلات مهم آن، قابلیت اشتعال‌پذیری بالاست که باعث ایجاد خطرات زیادی می‌شود؛ پلیمرها با سوختن، گازهای سمی و دود ایجاد می‌کنند که باعث آلودگی هوا می‌شود. مستربچ‌ تاخیرانداز شعله راه حلی است که صنایع برای اینکه بتوانند این مشکل پلیمر را برطرف کنند از آن استفاده می‌کنند. این مستربچ باعث کاهش اشتعال‌پذیری پلیمر می‌شود. شما می‌توانید برای خرید انواع مستربچ تاخیر انداز شعله، با شماره ۰۲۱۵۶۸۰۴۸۰۰ تماس بگیرید.

مستربچ تاخیرانداز شعله (Flame retardant)

مستربچ تاخیر انداز یا Flame retardant یک ماده شیمیایی است که با افزوده شدن به پلاستیک از اشتعال آن جلوگیری می‌کند و آن را به تاخیر می‌اندازد. معمولا این مستربچ را بر پایه‌های مختلفی نظیر PE ،PP ،PC ،ABS و… تولید می‌کنند و بر اساس نوع تکنولوژی شیمیایی به کار رفته، در انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. می‌توان گفت تاخیر انداز شعله از ترکیباتی چون نمک‌های فلزی، ترکیبات هالوژن دار، ترکیبات فسفردار و هیدروکسید‌های فلزی تهیه می‌شوند و از طریق خنک کردن محیط، رقیق کردن گاز و پوشش محافظ و ترکیبی از این‌ها، از ایجاد اشتعال جلوگیری می‌کنند.

انواع مستربچ تاخیرانداز شعله

با توجه به اینکه این نوع مستربچ بر پایه‌های مختلفی تولید می‌شود در انواع مختلفی دسته بندی می‌شود. ما در ادامه به معرفی نوع اصلی آن می‌پردازیم.

 1. مستربچ تاخیر انداز شعله هالوژنه: این مستربچ از برم و کلر تشکیل شده است و با کاهش عوامل موثر بر ایجاد آتش، از اشتعال پلیمر جلوگیری می‌کند و آن را به تاخیر می‌اندازد.
 2. مستربچ تاخیر انداز شعله کم هالوژن: مستربچ تاخیرانداز کم هالوژن، از هالوژن کمتری نسبت به نمونه قبلی تشکیل شده است و تاثیر کمی بر خواص مکانیکی دارد.
 3. مستربچ تاخیرانداز شعله بدون هالوژن: به دلیل آسیب هالوژن به محیط زیست، استفاده از این عنصر کمتر شده است. به همین دلیل این نوع مستربچ از هالوژن تشکیل نمی‌شود تا درصد آسیب به خواص مکانیکی کمتر شود.

مزایا و کاربرد مستربچ تاخیرانداز شعله

مستربچ تاخیرانداز با وجود ویژگی‌هایی نظیر دود کم، پایداری حرارتی، فرآیند پذیری خوب و … توسط بسیاری از صنایع استفاده می‌شود و در بخش‌های مختلفی کاربرد دارد. در ادامه به به بررسی کاربرد و مزایای مستربچ Flame retardant می‌پردازیم.

کاربرد مستربچ تاخیرانداز

 • لوازم خانگی
 • نساجی
 • قطعات خودرو
 • صنعت برق و الکترونیک
 • پروفیل و پنل
 • لوله و اتصالات

مزایا مستربچ تاخیرانداز

 • ضد شعله
 • ضد سایش
 • دارای مقاومت ابعادی
 • کاهش پخش شعله
 • کاهش دود و بخار ناشی از سوختن
 • کاهش حرارت تولیدی

صنایع مختلف می‌توانند با استفاده از مستربچ ضد شعله، احتمال اشتعال زایی محصولات پلیمری را کاهش دهند و از آسیب ناشی از گاز‌های سمی آن جلوگیری کنند.

قیمت مستربچ تاخیرانداز شعله

قیمت مستربچ تاخیرانداز به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن کیفیت مواد اولیه است. قیمت این محصول با توجه به مقدار وزن محاسبه می‌شود و معمولا به صورت کیسه‌های 25 کیلوگرمی به فروش می‌سد. ممکن از با ثابت بودن وزن، قیمت مستربچ ضد شعله در شرک‌های مختلف متغیر باشد. برای اینکه بتوانید در خرید مستربچ تاخیرانداز، یک شرکت مناسب را انتخاب کنید، ابتدا با مشاوران فروش چند تولیدکننده وارد مذاکره شوید و بعد از کسب اطلاعات کافی، شرکت مناسب را انتخاب کنید. قیمت مستربچ‌ها با توجه به بازار جهانی به صورت روزانه تعیین می‌شود، بنابراین قبل از خرید، از قیمت روز آن آگاهی یابید.

جمع بندی

مستربچ تاخیر انداز شعله، یک محصول کاربردی برای صنایع مختلف است تا بتوانند از اشتعال پلیمر جلوگیری کرده و آن را به تاخیر اندازند. این محصول بر پایه‌های مختلفی تولید می‌شود که با توجه به آن در گروه‌های متفاوتی قرار می‌گیرد. یکی از اصلی‌ترین این گروه‌ها مستربچ تاخیر انداز هالوژنه یا بدون هالوژن است. معمولا نمونه بدون هالوژن بهتر است، زیرا آسیب کمتری به طبیعت وارد می‌کند. این نوع مستربچ با وجود ویژگی‌هایی نظیر ضد شعله و سایش بودن، افزایش مقاومت، کاهش پخش شعله و…، توسط بسیاری از صنایع چون لوازم خانه، نساجی، الکترونیک و… استفاده می‌شود. قیمت مستربچ تاخیرانداز به عوامل گوناگونی وابسته است. برای خرید یک نمونه با کیفیت، باید شرکت‌های مختلف را بررسی کنید و در نهایت، شرکتی که کیفیت مواد اولیه آن بهتر است را انتخاب کنید.

0 نظر تا کنون ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800