کامپاند کربنات کلسیم

کربنات کلسیم یکی از محصولات شیمیایی پرکاربرد در صنایع مختلف است که به عنوان یک ماده معدنی بسیار مفید به شمار می‌رود. اطلاع از قیمت کامپاند کربنات کلسیم برای خریداران این محصول بسیار اهمیت دارد؛ زیرا انواع مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد و با توجه به کیفیت و خلوصی که دارد، می‌تواند قیمت متغیری داشته باشد. از طرفی نوسان قیمت دلار در بازار نیز، به شدت قیمت فروش کامپاند کربنات را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با این تفاسیر، خریدار همیشه این دغدغه را دارد که شاید با قیمت عادلانه‌ای این محصول را خریداری نکرده باشد و قیمت واقعی کامپاند کربنات خریداری‌شده چیز دیگری بوده باشد. همچنین خرید کربنات کلسیم نیاز به شناخت کافی از این ماده دارد تا بتوان محصول باکیفیت و خلوص بالا تهیه کرد. در ادامه به ارائه چند نکته در زمینه خرید و فروش کامپاند کلسیم کربنات می‌پردازیم و مشخصات کامپاند کربنات کلسیم شرکت معین پلیمر به همراه قیمت تقریبی آن برای خریداران ذکر شده است.

قیمت کامپاند (مستربچ) کربنات کلسیم

تعیین دقیق قیمت کربنات کلسیم، به دلیل نوسانات قیمت ارز و قیمت‌های جهانی کاری بسیار دشوار است و نوسانات زیادی دارد. از آن‌جایی که این محصول به دو شکل پودری و مستربچ عرضه می‌شود، فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت هر کدام متفاوت است.

معمولا حداقل میزان فروش کامپاند کربنات کلسیم یک تن است و مقادیر کمتر از یک تن به صورت خاص به فروش می‌رسد. قیمت این محصول بسته به میزان خلوص، میزان سفیدی و نوع و اندازه مش دارد. علاوه بر این، اگر خلوص و سفیدی کربنات کلسیم بیشتر باشد، قیمت کربنات کلسیم بیشتر می‌شود.

قیمت گرانول کامپاند کربنات کلسیم

قیمت کامپاند کربنات کلسیم از پارامترهای مختلفی تاثیر می‌پذیرد. اولین پارامتر، کیفیت مواد اولیه استفاده‌شده در تولید این مستربچ است؛ هرچقدر که کیفیت مواد استفاده‌شده در تولید مستربچ کربنات کلسیم بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. پارامتر دوم در تعیین قیمت کامپاند کربنات کلسیم پایه پلیمری استفاده‌شده در آن است. پایه کربنات کلسیم می‌تواند پلی‌اتیلن یا پلی‌پروپیلن باشد که با توجه به قیمت این مواد پلیمری، قیمت مستربچ نهایی نیز می‌تواند تغییر کند. سومین پارامتر تعیین‌کننده قیمت، این است که در کامپاندهای کربنات کلسیم، چه نوع پودر کربناتی، با چه نوع واکس و افزودنی‌هایی و چگونه اختلاط می‌یابند. اختلاط موثر مواد اولیه می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت و قیمت مستربچ تاثیر بسیار بالایی دارد. آخرین پارامتر، میزان درصد کربنات کلسیم استفاده‌شده در مستربچ است. معمولا کامپاند کربنات کلسیم دارای ۶۰ الی ۸۵ درصد پودر کربنات کلسیم است. قیمت مستربچ کربنات کلسیم تحت تاثیر میزان درصد پودر استفاده‌شده می‌تواند تغییر کند.

لیست قیمت کامپاند کربنات کلسیم

تاریخ به روزرسانی: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
نام محصول محدوده قیمت (هرکیلو/تومان) توضیحات
کامپاند کربنات کلسیم 8600
همین حالا سفارش دهید
با توجه به نوسان قیمت‌ها، برای اطلاع از قیمت دقیق تماس بگیرید.

نکات مهم برای خرید کامپاند کربنات کلسیم

با توجه به افزایش مصرف این ماده معدنی در صنایع مختلف در سال‌های اخیر، این دغدغه برای برخی مشتریان کلسیم کربنات به وجود آمده است که چگونه می‌توانند از کیفیت بالا و خلوص مناسب کلسیم کربناتی که خرید می‌کنند، اطمینان حاصل کنند؟

نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، این است که در درجه اول تعیین کنید که کدام یک از انواع کامپاند کلسیم کربنات را می‌خواهید استفاده کنید. این محصول معمولا به شکل پودر و مستربچ (کامپاند) کربنات کلسیم در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، بسته به اهدافی که دارید، باید تعیین کنید کدام یک از این انواع به درد کسب و کار شما می خورد.

در حال حاضر، معین پلیمر فقط تولیدکننده کامپاند کربنات کلسیم است و تامین‌کننده پودر این محصول نیست.

در مورد پودر، مواردی مانند خلوص پودر و اندازه ذرات پودر، می‌توانند پارامترهای تعیین‌کننده‌ای باشند. در مورد مستربچ، کربنات کلسیم به کار رفته، جز پایه، و کیفیت مواد بکار رفته و روش تولید می‌تواند بر روی خرید شما تاثیرگذار باشد.

کاربرد کربنات کلسیم

کربنات کلسیم در صنایع مختلفی کاربرد دارد و مختص حوزه و یا صنعت خاصی نیست. البته در بعضی از صنایع پرکاربردتر و در برخی دیگر کابرد کمتری دارد. کربنات کلسیم جز مواد بی خطر برای بدن محسوب می‌شود و از آنجایی که کلسیم، ماده اصلی سازنده استخوان‌های انسان است، در مصارف غذایی و دارویی کاربرد فراوانی دارد. صنعت ساخت و ساز، از دیگر صنایعی است که حجم زیادی از مصرف کربنات کلسیم را به خود اختصاص داده است. در صنعت پلاستیک نیز، این ماده یکی از پرکاربردترین‌ها بوده و مصرف اصلی آن به عنوان پرکننده (فیلر) است. این ماده به شکل‌های مختلف پودری و گرانولی و در حالت مستربچ و کامپاند در صنعت پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کاربردهای کربنات کلسیم در صنایع مختلف

 

مستربچ کربنات کلسیم (گرانول)

یکی از شکل‌های پرکاربردی که برای استفاده از کربنات کلسیم وجود دارد، شکل گرانولی آن است. استفاده از مستربچ کربنات کلسیم چند مزیت عمده را برای تولیدکنندگان به همراه دارد. مزیت اول، قابلیت حمل و نقل آسان آن است. گرانول به راحتی قابل انتقال است و مشکلات و دردسرهای شکل پودری محصول را ندارد. مزیت دیگری که این محصول نسبت به اشکال دیگر آن دارد، قابلیت فرآیندپذیری آسان گرانول کربنات کلسیم است. زمانی که از پودر در تولید محصولات استفاده می‌شود، علاوه بر پخش شدن پودر در فضای کارخانه، اتلاف ماده اولیه نیز بسیار زیاد است. بنابراین، اکثر تولیدکنندگان صنعت پلاستیک، استفاده از شکل گرانول کربنات کلسیم را به پودر آن ترجیح می‌دهند.

 

خرید کامپاند کربنات کلسیم

واقعیت امر این است که باید خرید کربنات کلسیم را با مشورت و زیر نظر کارشناس متخصص مواد معدنی و شیمیایی انجام دهید و با تهیه نمونه و انجام آزمایش روی محصول نمونه، پس از اطمینان حاصل کردن از کیفیت آن افدام به خرید کلسیم کربنات مناسب کار خود در مقیاس عمده کنید. یکی از عوامل موثر در کیفیت و قیمت تمام‌شده کلسیم کربنات، تعداد مش این ماده معدنی است. معمولا بین 200 تا 2500 مش در محصول نهایی تولیدشده این ماده معدنی وجود دارد.

برای خرید و فروش کلسیم کربنات باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت کلسیم کربنات به ازای هر کیلوگرم و هر تن متفاوت است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا ارزیابی درستی از میزان احتیاج کسب‌وکار خود از این ماده معنی حاصل کنید. در صورتی که مصرف کلسیم کربنات در مجموعه شما زیاد است، بهتر است برای خرید عمده این محصول به صورت تنی اقدام کنید تا قیمت تمام شده آن برای شما مقرون به صرفه باشد. همکاران ما در واحد فروش آماده هستند تا ضمن راهنمایی شما برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این ماده معدنی، قیمت کلسیم کربنات را به ازای هر کیلوگرم یا به ازای هر تن به شما اعلام کنند.

تولیدکنندگان عزیز می‌توانند برای استعلام قیمت و خرید این محصول، با شماره 02156804800 با کارشناسان معین پلیمر تماس بگیرند.

پرســش های متــداول کاربــران
معین پلیمر، امکان تولید انواع کربنات کلسیم را به شکل پودر و کامپاند (مستربچ) را دارد.
مواردی نظیر درصد خلوص کربنات کلسیم، میزان استفاده، پایه پلیمری و... مواردی هستند که هنگام خرید باید مدنظر قرار داده شوند.
هر دو این محصولات موجود هستند و گاها به اشتباه به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. با توجه به اینکه درصد زیادی از این محصول را کربنات تشکیل می دهد، معمولا استفاده از کامپاند درست تر است.
مقـــــالات مرتبـــــط را مشاهـــــده کنیـــــد
مشاهده آرشیو

تولید گرانول کربنات کلسیم

چیزی حدود چهار درصد از پوسته زمین از ماده معدنی کربنات کلسیم با فرمول شیمیایی CaCO3 تشکیل شده است. البته این ماده در پوسته زمین به گونه‌های مختلفی یافت می‌شود. علاوه بر استخراج طبیعی کربنات کلسیم از پوسته زمین، این ماده معدنی را می‌توان به صورت مصنوعی و با انجام چند واکنش شیمیایی نیز تولید […]

کربنات کلسیم چیست؟ معرفی گرانول کربنات کلسیم پرکننده

کربنات کلسیم یک ماده معدنی بسیار پرکاربرد در صنایع مختلفی از جمله داروسازی، رنگ‌سازی، تولید پلاستیک، مصالح ساختمانی و صنایع غذایی است. البته کاربرد این ماده شیمیایی ارزشمند به همین جا ختم نمی‌شود. در ادامه ضمن معرفی این ماده معدنی به بررسی کاربردهای آن در صنایع مختلف می‌پردازیم. کربنات کلسیم چیست؟ کلسیم کربنات از ترکیب […]

کاربرد کربنات کلسیم در صنعت

کربنات کلسیم، یکی از پرکاربردترین مواد معدنی است که در سرتاسر دنیا به وفور پیدا می‌شود. کاربرد کربنات کلسیم در صنایع مختلف بسیار گسترده است. این ماده ترکیب شیمیایی خاصی دارد که هم در پوسته زمین و هم قسمت سخت بدن موجوداتی چون حلزون، خرچنگ و حتی پوست تخم مرغ نیز وجود دارد. ماده‌ای که […]

4 نظر تا کنون ارائه شده

4 پاسخ به “کامپاند کربنات کلسیم”

 1. علیرضا حسینی گفت:

  سلام
  آخرش متوجه نشدیم کربنات کلسیم مستربچه یا کامپاند، تو این صفحه هم با عنوان کامپاند و هم مستربچ اسم برده شده ازش

  • معین‌پلیمر گفت:

   سلام جناب حسینی عزیز
   حق دارید، تصور اشتباهی درباره این دو محصول در صنعت وجود داره، هم کامپاند و هم مستربچ کربنات کلسیم تو بازار موجوده، ولی تفاوت هایی دارن این دو محصول، اون چیزی که عمدتا تو بازار وجود داره و پرکاربردتره کامپاند کربناته، چون بخش عمده ای از اون رو کربنات تشکیل میده، ولی به اشتباه به اون هم مستربچ میگن. برای کسب اطلاعات بیشتر و اینکه تفاوت این دو مورد براتون مشخص بشه، مقاله «تفاوت کامپاند و مستربچ» رو میتونین مطالعه کنین.

 2. محمد گفت:

  سلام
  یه سوالی داشتم، اینکه کربنات کلسیمی که شما میفروشین به چه شکلی هستش؟ پودره یا مستربچه؟

  • admin گفت:

   سلام محمد عزیز
   امکان تامین انواع کربنات کلسیم برای ما مقدوره، هم پودر، هم مستربچ (کامپاند) کربنات کلسیم رو میتونیم برای مشتریانمون تامین کنیم. باز اگه سوالی دارین میتونین تماس بگیرین تا راهنماییتون کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800