مستربچ آنتی اکسیدان

مستربچ آنتی اکسیدان (Anti-Oxidant) یکی‌ از مواد پرکاربرد در صنعت پلاستیک است که در دسته مستربچ افزودنی قرار می‌گیرد. این ماده به عنوان یکی از افزودنی‌های محصولات پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرد که با استفاده از آن در پلیمرها، مانع از واکنش‌های تخریبی آن‌ها، در طول فرایند و در زمان مصرف می‌شود.

با توجه به اینکه مواد پلیمری در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، اکسیژن و حرارت، مقاومت پایینی از خود نشان می‌دهند، یکی از عواملی که باعث کاهش عملکرد و تضعیف ویژگی‌های پلیمر می‌شود، قرار گرفتن آن در معرض نیروهای برشی و گرما است. همین امر باعث برش در زنجیره‌های مولکولی پلیمر می‌شود و در نهایت تخریب پلیمر را به همراه دارد. از این‌رو برای جلوگیری از این موارد خرید مستربچ آنتی اکسیدان و استفاده از آن در تولید محصولات پلاستیکی اکیدا توصیه می‌شود.

این ماده با توجه به‌ کاربردی که دارد، از حساسیت بالایی برخوردار است. ازاین‌رو بهتر است برای خرید مستربچ آنتی اکسیدان، ابتدا اطلاعات کافی در مورد آن به دست آورید، سپس از طریق فروشگاه‌های معتبر مربوطه اقدام به خرید کنید.

در ادامه به معرفی مستربچ آنتی اکسیدان، ویژگی‌ها که به عنوان یکی از افزودنی‌های مهم در صنعت پلاستیک شناخته شده است، بپردازیم.

مستربچ آنتی اکسیدان

پلاستیک‌ها یکی از موادی هستند که در برابر حرارت و اکسیژن به سرعت از خود واکنش نشان داده و تغییرشکل می‌دهند. با استفاده از مستربچ آنتی اکسیدان می‌توان از تغییر رنگ، کاهش استحکام، سفتی، انعطاف‌پذیری و کاهش شفافیت پلاستیک‌ها در شرایط نامساعد جلوگیری کرد.

این آنتی اکسیدان‌ها، نوعی از ترکیبات آلی هستند و عملکرد آن‌ها به گونه‌ای است که با رادیکال‌های آزاد واکنش می‌دهند. در نتیجه با تجزیه‌ی آن‌ها، از فرایند تخریب جلوگیری می‌کنند. بر این اساس می‌توان گفت مستربچ آنتی اکسیدان باعث افزایش مقاومت پلیمر و طول عمر محصول موردنظر می‌شود. ویژگی‌های بی‌نظیر این نوع آنتی اکسیدانت باعث شده است که بسیاری از تولیدکنندگان نسبت به خرید مستربچ آنتی اکسیدان اقدام کنند و در جهت تقویت و حفظ محصول خود بکوشند.

ویژگی‌های مستربچ آنتی اکسیدان

مستربچ آنتی اکسیدان از ویژگی‌ها و مشخصه‌هایی تشکیل شده است که باعث محبوبیت آن در بین تولیدکنندگان مواد پلیمری و پلاستیک شده است. از ویژگی‌های این آنتی اکسیدان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مانع از تغییر رنگ و زرد شدن مواد پلاستیکی، در طول فرایند تولید و همچنین حین استفاده از آن می‌شود.
 • باعث افزایش طول عمر محصول می‌شود.
 • ظاهر درخشان محصولات پلیمری را حفظ می‌کند.
 • مانع از ایجاد برش یا ترک خوردگی بر سطح مواد می‌شود.
 • در دماهای بالا از خواص پلیمر مذاب محافظت می‌کند.
 • مقاومت محصول در برابر ضربه را بالا می‌برد و خاصیت کششی آن را حفظ می‌کند.

با توجه به‌ ویژگی‌های ذکر شده، قیمت مستربچ آنتی اکسیدان به عوامل مختلفی بستگی دارد. این آنتی اکسیدان‌ در دو حالت برای جلوگیری از افت خواص پلیمرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. حالت اول زمانی است که دمای پلیمر بالاتر از دمای ذوب باشد. حالت دوم هم زمانی است که پلیمر تحت‌تأثیر عوامل محیطی مانند حرارت و اکسیژن قرار می‌گیرد.

کاربردهای مستربچ آنتی اکسیدان

قابلیت‌ها و مشخصه‌های مستربچ آنتی اکسیدان باعث شده است که از آن در محصولات پلیمری متنوعی استفاده شود. چند مورد از کاربردهای آن را نام می‌بریم.

 • استفاده در فیلم‌های نازک، معمولی و ضخیم
 • استفاده در فیلم‌های کشاورزی
 • تولید محصولات پلیمری مانند گونی، فوم الیاف، جامبو و کارتن پلاست
 • تولید لوله‌ها و محصولات تزریقی PP
 • این آنتی اکسیدان‌ها همچنین جهت تولید پروفیل، لوله و قطعات بادی و تزریقی به کار می‌روند.

قیمت مستربچ آنتی اکسیدان

از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت مستربچ آنتی اکسیدان، ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فرد آن هستند که باعث افزایش میزان تقاضا برای خرید آن می‌شوند. از عوامل دیگر که جز مهم‌ترین موارد است، می‌توان به قیمت مواد اولیه‌ای که در تولید آن استفاده شده است اشاره کرد.

در حالت کلی عوامل مختلفی مانند ترکیبات به کار رفته در ساخت آن، میزان استفاده از مواد اولیه و در نهایت چگونگی تولید توسط تولیدکنندگان داخلی یا خارجی در تعیین قیمت نهایی این نوع آنتی اکسیدان موثر هستند.

خرید مستربچ آنتی اکسیدان

مستربچ آنتی اکسیدان یکی‌ از افزودنی‌های مهم است که در صنعت پلاستیک جهت بهبود کیفیت و خواص مواد پلاستیکی و بازیافتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول اگر بر اساس استانداردهای موجود و از مواد اولیه‌ی خالص و با کیفیت تهیه شده باشد دارای خواص بی‌نظیری است.

ازاین‌رو بهتر است جهت خرید مستربچ آنتی اکسیدان از مشاوران متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب خریداری کنید.

با توجه به حساسیت کاربرد این محصول، هنگام خرید، دقت به کیفیت آن و اطمینان از مرغوبیت محصول، از موارد مهمی است که باید در نظر گرفت.

جمع بندی

با توجه به این‌که فرایند تولید محصولات پلیمری همراه با برش، حرارت و در مجاورت اکسیژن است، احتمال تخریب و اکسید شدن آن‌ها در حین فرایند وجود دارد. در این‌صورت با استفاده از مستربچ آنتی اکسیدان می‌توان میزان پایداری پلیمر را در برابر عواملی مانند اکسایش بالا برد. از طرفی این ماده مانع از تخریب پلیمر مذاب در دمای بالا می‌شود.

مستربچ آنتی اکسیدان همچنین ویژگی‌هایی دارد که باعث افزایش کارایی آن در محصولات پلیمری و پلاستیک‌ها شده است. از این محصول جهت حفظ درخشندگی، استحکام و… در انواع فیلم‌های معمولی، ضخیم، نازک و کشاورزی استفاده می‌شود.

تولیدکنندگان عزیز می‌توانند برای خرید انواع مستربچ آنتی اکسیدان پس از استعلام قیمت، با شماره 02156804800 تماس حاصل فرمایند.

0 نظر تا کنون ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800