خرید مستربچ صدفی

سه جزء اصلی تشکیل‌دهنده مستربچ شامل پلیمر پایه، ماده افزودنی و عامل سازگارکننده است. مهم‌ترین جزء در بین سه مورد اشاره شده، پلیمر پایه است که عمدتا در آن از پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی‌استایرن، اتیلن وینیل و پلیمر آلکیدی استفاده می‌شود. وظیف افزودنی‌ها، ایجاد تغییر در خواص فیزیک و شیمیایی پلیمر پایه است. عامل سازگارکننده نیز وظیفه دارد تا افزودنی را به خوبی در تمام بخش‌های پلیمر پایه پخش کند و موجب پایداری رنگ و ساختار نهایی آن شود. مستربچ‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند. مستربچ صدفی یک از انواع مستربچ‌ها است که مصرف زیادی نیز در صنعت دارد. در ادامه ضمن معرفی آن به ارائه اطلاعاتی درباره خرید مستربچ صدفی می‌پردازیم.

قیمت مستربچ صدفی

یکی از مشکلاتی که در تعیین قیمت مواد پلیمری وجود دارد این است که با توجه به نوسان قیمت ارز و مواد جهانی، قیمت مستربچ صدفی نیز تغییر می‌کند. بنابراین، آپدیت روزانه قیمت‌ها کار نسبتا دشواری است. در جدول زیر، محدوده نسبی قیمت مستربچ سفید صدفی در هفته جاری درج شده است. برای استعلام قیمت دقیق محصولات، می‌تواند با شماره درج شده در جدول تماس بگیرید.

قیمت مستربچ صدفی

تاریخ به روزرسانی: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
نام محصول محدوده قیمت (هرکیلو/تومان) توضیحات

مستربچ صدفی در کدام گروه از انواع مستربچ‌ها قرار دارند؟

به طور کلی مستربچ‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند. این سه دسته عبارتند از: مستربچ افزودنی، مستربچ رنگی و مستربچ پرکننده. مستربچ‌های افزودنی در ایجاد خواص فیزیکی و شیمیایی در پلیمر پایه کاربرد فراوانی دارند. مستربچ‌های صدفی در زمره خانواده مستربچ‌های افزودنی قرار می‌گیرند.

همان طور که از عنوان این مستربچ مشخص است، برای تولید محصولاتی که ظاهری زیبا و درخشان دارند، از مستربچ‌های صدفی استفاده می‌شود. در واقع به کمک استفاده از این نوع مستربچ می‌توان محصولاتی با ظاهر درخشان و صیقلی با پوشش براق استفاده نمود.

در زبان انگلیسی به مستربچ صدفی اصطلاح Pearlescent masterbatche اطلاق می‌شود. این نوع مستربچ‌ها برای تولید محصولاتی که بیشتر کاربری تزئینی دارند، استفاده می‌شود. به عنوان مثال اگر تولیدکننده‌ای بخواهد برای محصول ارزشمند تولیدی خود یک بسته‌بندی جذاب با ظاهر بسیار زیبا تولیدکند، خرید مستربچ صدفی به عنوان ماده اولیه برای تولید بسته‌بندی‌های شکیل، گزینه مناسبی است.

به این ترتیب با ایجاد ظاهر مناسب برای بسته‌بندی محصول تولیدی می‌توان توجه مخاطبان را به آن جلب نمود و شانس فروش محصول را ارتقا دارد. بسیاری از ظروف بسته‌بندی مایع‌های ظرفشویی خاص و باکیفیت از این نوع مواد اولیه تولید می‌شوند.

مزایای استفاده و خرید مستربچ صدفی

قیمت مستربچ صدفی در مقایسه با سایر انواع مستربچ‌های مرسوم مورد استفاده در صنایع مختلف، بالاتر است. دلیل این مسئله نیز کاربری لوکس و تزئینی آن است که می‌تواند سطوح پلاستیکی را بسیار براق جلوه دهد. از مهم‌ترین مزایای استفاده از مستربچ‌های صدفی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. ایجاد ظاهر خاص و درخشان برای محصولات پلاستیکی مختلف
  2. مقاومت مناسب در برابر قرار گرفتن در معرض حرارت در شرایط دمایی مختلف
  3. در انواع و اقسام شرایط آب و هوایی خاصییت و ظاهر محصول تولیدشده با مستربچ صدفی تغییر نمی‌کند.
  4. در ترکیب مستربچ‌های صدفی با پلیمر پایه و سایر مواد افزودنی، همگنی و بکپارچگی خاصی ایجاد می‌شود.
  5. در مستربچ‌های صدفی، رنگدانه‌های سفید رنگی وجود دارد. به همین دلیل در هنگام قرار گرفتن در معرض تابش نور، انعکاس نور از سطح آن ظاهر جذابی را برای آن ایجاد می‌کند.
  6. مستربچ‌های سفید در برابر اشعه ماوراءبنفش خورشید نیز کاملا مقاوم هستند و می‌توانند در بسته‌بندی محصولات حساس به اشعه UV مورد استفاده قرار گیرند.
  7. یکی از موارد مهمی که در کیفیت محصولات تولیدی با مستربچ‌ها باید در نظر گرفته شود، ایجاد پوشش یکنواخت است. به کمک خرید مستربچ صدفی می‌توان این قابلیت را برای محصول نهایی فراهم کرد.

همان طور که ذکر کردیم، مجموعه خواص و ویژگی‌های بسیار خوبی که مستربچ‌های صدفی برای محصولات تولیدی ایجاد می‌کنند، قیمت مستربچ صدفی در مقایسه با سایر مستربچ‌ها بیشتر است.

در هنگام تخرید مستربچ صدفی باید دقت کافی را به خرج دهید و اگر خودتان در این کار تخصص ندارید، آن را به شخصی ماهد و باتجربه بسپارید. از جمله مشخصات مطلوبی که در کیفیت مستربچ‌های صدفی موثر است می‌توان به درصد رطوبت، دمای ذوب، شکل طاهری درخشان و روشن، جلای مستربچ و میزان مقاومت حرارتی سطح آن اشاره نمود.

خرید مستربچ صدفی

مشاوره خرید محصولات آریا پلاست
02156804800
0 نظر تا کنون ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

60 − 52 =