خرید کامپاند پلی اتیلن

در فرآیند بسپارش یا پلیمریزاسیون اتیلن، زنجیره‌ای از اتیلن‌ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند که در نتیجه ماده‌ای پلیمری به نام پلی اتیلن تولید می‌شود. پیوند بین مولکولی اتم‌های کربن موجود در پلی اتیلن مستحکم بوده و همین مسئله باعث می‌شود ساختار محکمی برای این ماده حاصل شود. پلی اتیلن به عنوان ماده اولیه تولیدی بسیاری از مواد پلاستیکی در صنعت شناخته می‌شود. در کنار استفاده از پلی اتیلن به صورت خالص، از طریق افزودن برخی رنگدانه‌ها و افزودنی‌ها به آن، خواص فیزیکی و شیمیایی آن را ارتقا می‌دهند تا محصولاتی با کیفیت بالاتر تولید کنند. به این مواد که در اثر اضافه شدن افزودنی‌ها به وجود می‌آید، کامپاند پلی اتیلن گفته می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص مشخصات و قیمت کامپاند پلی اتیلن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کامپاند پلی اتیلن چیست؟

افزودن رنگدانه‌ها به پلی اتیلن موجب تقویت خواص این ماده از جمله استحکام و مقاومت آن می‌شود. کاربرد اصلی کامپاند‌های پلی اتیلن در تولید انواع و اقسام لوله‌ها به ویژه لوله‌های آبرسانی است. میزان خرید کامپاند پلی اتیلن در تولید لوله‌ به حدی زیاد است که در بازار به آن کامپاند لوله پلی اتیلن نیز گفته می‌شود. با افزودن درصدی دوده به کامپاند پلی اتیلن، ماده اولیه مورد نیاز برای تولید لوله‌های آبرسانی مهیا می‌شود. درباره دلیل افزودن دوده به این کامپاند، در ادامه بیشت توضیح می‌دهیم. کامپاندهای پلی اتیلن در رنگ‌های مختلفی در بازار موجود هستند اما نوعی از آنها که برای تولید لوله‌های آبرسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مشکی رنگ است.

لیست قیمت کامپاند پلی اتیلن

تاریخ به روزرسانی: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
نام محصول محدوده قیمت (هرکیلو/تومان) توضیحات

مزایا و ویژگی‌های کامپاند پلی اتیلن

حالا که متوجه شدیم کامپاند پلی اتیلن چیست، لازم است تا کمی درباره خواص و ویژگی‌های این ماده پلیمری بحث کنیم تا پیش از خرید کامپاند پلی اتیلن اطلاعات کافی از خصوصیات آن داشته باشید. در ادامه به مهم‌ترین خواص کامپاند پلی اتیلن پرداخته خواهد شد.

مقاومت در برابر نور خورشید

افزودن درصدی دوده به گرانول یا کامپاند پلی اتیلن به منظورافزایش سطح مقاومت آن در برابر نور خورشید می‌شود. بسیاری از لوله‌های آبرسانی در فضای باز و زیر نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این لوله‌ها در طولانی مدت، مقداری دوده به ماده اولی پلی اتیلن افزوده می‌شود. به این ترتیب عمر لوله‌های آبرسانی تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می‌کند که این مسئله در درازمدت جلوی هزینه‌های اضافی را در پروژه‌های مختلف می‌گیرد. البته باید توجه داشته باشید که در فرآیند اختلاط دوده با پلی اتیلن، توزیع و پخش دوده در بستر پلی اتیلن به صورت یکنواخت صورت بگیرد. در غیر این صورت ممکن است بخش از محصول نهایی در برابر آفتاب مقاومت کافی را از خود به نمایش نگذارند.

قیمت تمام شده اقتصادی

یک نکته مهم دیگر که در خصوص لوله‌های کامپاند پلی اتیلن باید در نظر داشته باشید، پایین‌تر بودن قیمت کامپاند پلی اتیلن در مقایسه با سایر متریال‌های رایجی است که برای تولید لوله‌های آبرسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولاد ضدزنگ، چدن و آهن گالوانیزه از جمله مواد اولیه فلزی هستند که برای تولید لوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. ناگفته پیداست که قیمت این مواد بسیار بالاتر از کامپاند پلی اتیلن تمام می‌شود. از طرفی بسیاری از خواصی که لوله‌های فلزی دارند را نیز از خود نشان می‌دهد. به همین دلیل در بسیاری از پروژه‌ها در سال‌های اخیر اقدام به خرید کامپاند پلی اتیلن برای لوله‌ها کرده‌اند.

شکل‌پذیری بهتر کامپاند پلی اتیلن

در تولید محصولات پلیمری، شکل‌پذیری به عنوان یک فاکتور بسیار مهم به شمار می‌رود و هر چقدر میزان شکل‌پذیری مواد بیشتر باشد، می‌توان محصولاتی با تنوع بیشتر تولید نمود. کامپاند پلی اتیلن دارای قابلیت شکل‌پذیری بسیار بالایی است که برای تولید اقلام مختلف بسیار به کار می‌آید.

پایداری مناسب محصولات تولیدی

مشخصه خوب دیگری که در قیمت کامپاند پلی اتیلن نیز اثرگذار است، پایداری بالایی است که محصولات نهایی تولیدی با آن دارند. مواد اولیه‌ای که در تولید این کامپاندها مورد استفاده قرار می‌گیرند، به صورت یکنواخت ترکیب می‌شوند که این مسئله باعث می‌شود، کیفیت محصول نهایی از ثبات خوبی برخوردار باشد و طول عمر آن تا حد چشمگیری افزایش پیدا کند.

کامپاند پلی اتیلن در چه صنایعی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

در اینجا لازم است تا کمی درباره کاربردهای کامپاند پلی اتیلن نیز بحث کنیم. اصلی‌ترین کاربرد این کامپاندها در زمینه تولید لوله‌های آبرسانی معطوف می‌شود. سایر کاربردهای این ماده عبارتند از:

  1. تولید فیلم‌های پلی اتیلن
  2. تولید قطعات تزریقی
  3. تولید ورق‌های ژئوممبران
  4. تولید لوله‌های تحت فشار
  5. تولید لوله‌های آبیاری قطره‌ای
  6. تولید کارتن پلاست‌ها

قیمت کامپاند پلی اتیلن در مقایسه با پلی اتیلن خالص بسیار پایین‌تر است و در بسیاری از کشورهای جهان در حال حاضر استفاده می‌شود. اگر درصد کمی پودر میکرونیزه معدنی به کامپاند پلی اتیلن افزوده شود، در کاهش قیمت این محصول تاثیر بسیار زیادی دارد و به همین دلیل در سال‌های اخیر توجهات زیادی به سمت تولید این محصول معطوف شده است.

خرید کامپاند پلی اتیلن

شرکت معین پلیمر، یکی از تولیدکنندگان کامپاند پلی اتیلن در ایران است که همواره نهایت تلاش خود را برای حفظ کیفیت و قیمت محصولات خود در سطوح مناسب انجام داده است. تولیدکنندگان عزیز می‌توانند برای خرید و استعلام قیمت کامپاند پلی اتیلن، با شماره 02156804800 تماس بگیرند.

0 نظر تا کنون ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800