کامپاند پ پ (پلی پروپیلن) با کربنات کلسیم

کامپاند پلی پروپیلن پرشده با کربنات کلسیم، به دلیل چقرمگی بسیار مناسبی که دارد، در صنعت پلیمر و پلاستیک و در بین سایر کامپاندها، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از مواد اولیه‌ پلیمری که برای تولید محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی نقاط ضعف جدی دارند. همین مسئله موجب شده است که تولیدکنندگان به فکر تقویت ساختارهای این مواد اولیه بیفتند. یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزودن برخی مواد دیگر به مواد اولیه است که دارای خواص فیزیکی و شیمیایی مورد نظر هستند. کربنات کلسیم یکی از این مواد است که با افزودن آن به پلی پروپیلن موجب تقویت این ماده می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص مشخصات و قیمت کامپاند پ پ کربنات کلسیم اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کامپاند کربنات کلسیم چیست؟

از کنار هم قرار گرفتن عناصری به نام کربن، اکسیژن و کلسیم با فرمول شیمیایی CaCO3 کربنات کلسیم به وجود می‌آید. با توجه به خصوصیات بسیار خوب کامپاند کربنات کلسیم، مدت‌ها است که از آن به عنوان پرکننده یا فیلر در صنعت تولید اقلام پلاستیکی استفاده می‌شود. استفاده از این ماده معدنی در ترکیبات مواد پلیمری خواص بسیار مهمی را به آنها می‌افزاید. در ادامه به بررسی خواص کامپاند پلی پروپیلن با کربنات کلسیم خواهیم پرداخت.

دلایل افزایش میزان خرید کامپاند پ پ با کربنات کلسیم چیست؟

کامپاند پلی پروپیلن با کلسیم کربنات، در بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی، بسته‌بندی، کشاورزی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلی پروپیلن تقویت شده با کربنات کلسیم دارای خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی است که عبارتند از:

افزایش مدول یانگ

مدول الاستیسیته یکی از خواص بسیار مهمی است که برای محصولات پلیمری اهمیت بالایی دارد. اگر بخواهیم تعبیر ساده‌ای از مفهوم مدول الاستیسیته به شما ارائه کنیم، باید بگوییم که میزان مقاومتی که یک ماده در برابر تغییر شکل در اثر نیروی کششی و فشاری که به آن وارد می‌شود‌ از خود به نمایش می‌گذارد را مدول یانگ یا الاستیسیته می‌گویند. پ پ با کربنات کلسیم دارای مدول الاستیسیته بیشتری در مقایسه با پلی پروپیلن است و این باعث می‌شود که محصولاتی که با آن تولید می‌شود دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر نیروهای خارجی است.

افزایش چقرمگی

یکی دیگر از معیارهای مهمی که برای ارزیابی مواد پلیمری در نظر گرفته می‌شود، چقرمگی یا میزان مقاومت آنها در برابر ضربه ناگهانی است. هر چه سطح مقاومت این مواد افزایش پیدا کند، کیفیت بالاتری دارند. یکی از دلایلی که روی قیمت کامپاند پ پ کربنات کلسیم اثرگذار است، مقاومت ضربه‌ای بالای آن است که موجب می‌شود محصولات با کیفیت‌تری از آنها تولید شود.

افزایش کیفیت چاپ روی نایلون‌ها

همان طور که اشاره کردیم خرید کامپاند پ پ با کلسیم کربنات، برای صنعت بسته‌بندی امری رایج به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در صنعت بسته‌بندی مورد توجه است، قابلیت چاپ خوب روی نایلون‌ها و نایلکس‌های تولیدی است. پ پ با کلسیم کربنات دارای ویژگی‌ بسیار مناسبی از این جهت است و چاپ روی محصولات تولیدی با آنها باکیفیت‌تر می‌شود. همچنین دوام چاپ روی آنها نیز افزایش پیدا می‌کند.

سازگار با محیط زیست

پلی پروپیلن تقویت شده با کربنات کلسیم، محصولی پایدار و سازگار با محیط زیست تولید می‌کند که نسبت به بسیاری از محصولات پلیمری دیگر خطرات و آسیب‌های کمتری را برای محیط زیست ایجاد می‌کند.

قیمت کامپاند پ پ کلسیم کربنات

اصلاح ساختار مواد پلیمری کمک می‌کند که محصول نهایی که با آنها تولید می‌شود، قیمت تمام شده کمتری داشته باشد. همین مسئله شامل قیمت کامپاند پ پ کلسیم کربنات نیز می‌شود و کاهش قیمت مواد اولیه به عنوان یک اصل بسیار مهم برای تولید به شمار می‌رود. البته باید توجه داشته باشید که کربنات کلسیمی که برای افزودن به پلی پروپیلن مورد استفاده قرار می‌گیرد، از درجه خلوص بالا و دانه‌بندی ریز برخوردار باشد تا محصول باکیفیتی تولید شود. در غیر این صورت نمی‌توان روی اصلاح خواص فیزیکی پلی پروپیلن حساب چندانی کرد.

جمع بندی

خرید کامپاند پلی پروپیلن با کربنات کلسیم، به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی خوبی که به آنها اشاره کردیم، در سال‌های اخیر با رشد خوبی مواجه شده است. قبل از خرید پلی پروپیلن با کربنات کلسیم حتما با یک کارشناس متخصص مشورت کنید تا بتوانید محصولی باکیفیت و با خلوص بالا تهیه کنید. همچنین برای استعلام قیمت پ پ کربنات کلسیم می‌توانید با همکاران ما، با شماره 02156804800 تماس حاص فرمایید. برای مشاهده سایر کامپاندهای تولیدشده توسط معین پلیمر، به صفحه خرید کامپاند مراجعه کنید.

0 نظر تا کنون ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصولات در معین پلیمر
02156804800